CO UMÍME & DĚLÁME

Ctíme více než dvousetletou tradici naší sklárny. Umíme skloubit staré řemeslo s nejnovějšími technologiemi a postupy, abychom Vám nabídli prémiovou kvalitu našich výrobků. Naší vizí je udržení tradiční ruční výroby českého bezolovnatého křišťálu v nejvyšší možné kvalitě. Náš úspěch stojí na kvalitní sklovině, bezchybném zpracování a nadčasovém designu.

Nabízíme jak vlastní design výrobků, tak i možnost výroby podle zadání zákazníka. Vždy poskytujeme komplexní přístup od prvního zákresu výrobku, přes výrobu formy a vzorování, až po finální výrobu, balení a expedici. Naše nabídka obsahuje nejširší paletu barevného skla v celé Evropě – celkem 16 odstínů. Veškeré výrobky z naší sklářské huti umíme také dekorovat různými technikami – technikou panto, diarytem, zdobením drahými kovy (zlato, platina) či ručním malováním. Různé techniky dekorování lze navíc navzájem kombinovat pro dosažení optimálního výsledku.

Dlouhodobě také investujeme do inovací. V druhé polovině roku 2021 jsme vylepšili složení skloviny, ze které se taví čiré sklo. Nově ji obohacujeme o titan, lehký kov, který je naprosto zdravotně nezávadný, ale díky němuž jsou naše výrobky zase o kousek odolnější při zachování stejné lehkosti a pružnosti jako doposud.

PANTO

Tato technika využívá principu leptání skla, které není chráněno voskem. Výrobek se nejprve ponoří do vosku, nechá se vychladnout a poté se strojem zvaným guilloche do vosku vyryje požadovaný vzor. Následuje ponoření výrobku do kyseliny, která vyleptá předtím vyrytý vzor. Poté se vosk opět odstraní a na výrobku zůstane vyleptaný požadovaný dekor.

DIARYT

Jedná se o strojní broušení dekoru. Stroj je vybaven brusným kotoučem s diamantovou vrstvou pro co nejpřesnější rytí, a pod proudem tekoucí vody vyrývá do skla požadovaný dekor.

ZDOBENÍ DRAHÝMI KOVY

Zdobení drahými kovy provádíme 24karátovým zlatem a platinou. Nanášení zlata i platiny je vždy ruční.

ZDOBENÍ MALBOU

Využíváme tradiční malířské postupy i techniky, kdy malíři ručně zdobí výrobky různými druhy barev. Vznikají tak převážně květinové a ornamentální dekorace, často doplněné i zdobením drahými kovy.

DESIGN NAŠICH VÝROBKŮ

Cílem sklárny je vytvářet jedinečná křišťálová díla vysoké kvality a originálního designu. Proto spolupracujeme s předními českými a zahraničními sklářskými výtvarníky a designéry. Vzájemná úcta k řemeslu a neobyčejným zkušenostem vytváří mezi sklářskými mistry a výtvarníky jedinečnou symbiózu, ze které vznikají nové nápojové a dekorativní kolekce nadčasového designu a jasným poselstvím pro budoucí generace.

Mezi významné výtvarníky, kteří se sklárnou spolupracovali patří např. francouzský designér Jean-Marie Massaud, portugalský designér Marco Sousa Santos, či izraelský umělec žijící v Paříži Arik Levy. Z českých sklářských výtvarníků a designérů jsou to pak především Rony Plesl, studio Olgoj Chorchoj, Jiří Šuhájek, Lars Kemper & Peter Olah, architektonické studio Mimolimit, či Lukáš Jabůrek.